Cookies management by TermsFeed Cookie Consent Stolní tenis Orel Jednota Troubelice 2013 | Orel Jednota Troubelice
Datum akce/události: 10.12. 2013 - 22.1. 2014
Místo: Troubelice Orlovna

Víte odkud pochází první zmínka o tomto sportu ? Již před dvěma tisíciletími hráli v Japonsku hru tzv. vznešené kruhy, k niž používali pružných míčků, pálek a stolů. Nápisy z jeskyně v Yenamu - Číně nám ukazují, že byl znám stolní tenis i v dobách minulých. Snad zde byly položeny základy ke hře, ze které se postupně vyvinul sport širokých vrstev. Přenesme se z Asie do Evropy, kde např. v Anglii se vyskytoval tenis až v 15 století, tam se hra postupně dostávala do uzavřených prostor ( asi na ně často pršelo ) a tím postupně vznikl stolní tenis jako závodní hra. Tato hra má dlouholetou tradici i v organizacích obce, na kterou chceme také navázat.
Vzpomínám si na začátky některých z nás, jak se vlastně ta pálka správně drží ? Trefit se na stůl a přestřelit síťku….Nyní se již zúčastňujeme i turnajů, kde poměřujeme své dovednosti s jinými soupeři. 10.12.2013 se někteří z nás zúčastnili turnaje v Uničově organizovaným DDM, kde Lukáš Silný obsadil 1.místo a David Silný pěkné 4.místo. 19.12.2013. Za podpory OÚ Troubelice se uskutečnil vánoční turnaj v místní orlovně v Troubelicích, kde se umístili na 1.místě Lukáš Silný, 2. Roman Kobylka, 3. Vojtěch Pospíšil. 4. Lukáš Pšeja, Marek Kolář. Turnaje se také zúčastnila Zuzka Zahrádková jako jediná dívka, která si zasloužila obdiv nás všech za perfektní hru. Turnaj jsme zakončili příjemným předvánočním posezením.
22.12.2013 proběhl turnaj V Nové Hradečné, kde se zúčastnili i někteří členové našeho týmu s těmito výsledky, 2. místo Lukáš Silný, 3. Vojtěch Pospíšil, 4. Kryštof Pospíšil, 5. David Silný.
Děkujeme všem organizátorům turnajů a OÚ Troubelice za podporu.
Za klub stolního tenisu Orel Jednota Troubelice
Aleš Veselík
 

Kontaktní formulář

Pokud nám chcete něco sdělit
tak nám prosím zašlete vzkaz

Odesláním kontaktního formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů podle Zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů.